Microblading a metoda włoskowa – który rodzaj makijażu permanentnego brwi wybrać?

Makijaż permanentny brwi szturmem zdobywa serca klientek salonów kosmetycznych. Nic dziwnego – na rynku dostępne są coraz lepsze metody wykonywania zabiegu, pozwalające osiągnąć efekt naturalnych, nieprzerysowanych i jednocześnie pełnych brwi.

Z drugiej strony, tak duża różnorodność, niejasności w nomenklaturze oraz mity powielane przez wiele stylistek, mogą przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy! Microblading a metoda włoskowa – czym się różnią? Jakiego efektu można się spodziewać po tych zabiegach? Który sposób wykonywania makijażu permanentnego brwi będzie dla Ciebie najlepszy? Zapraszamy do lektury!.

Podstawowe różnice.

Narzędzia

 

Microblading, czyli metoda piórkowa to zabieg wykonywany ręcznie, przy użyciu specjalnego piórka, zaopatrzonego w jedno ostrze. Z kolei podczas wykonywania makijażu permanentnego metodą włosa, linergistka używa urządzenia mechanicznego, z rączką wyposażoną w jednorazową igłę.

 

Sposób wykonania

 

W przypadku microbladingu, pigment wprowadzany jest do naskórka poprzez nacinanie skóry piórkiem (PEN’em). Metoda włoskowa polega na wprowadzeniu barwnika do naskórka poprzez wkłucie. Pojedynczo rysowane włoski mogą być utrwalone kilka razy, dlatego pod skórę dostaje się więcej pigmentu niż w przypadku pierwszej z omawianych metod.

 

Bolesność zabiegu

 

Pierwszy z wymienionych zabiegów jest praktycznie bezbolesny. Osoby o obniżonym progu bólu mogą odczuwać ukłucia podobne do szczypania albo lekkiego przecinania skóry. Metoda włosa jest nieco bardziej bolesna, jednak zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, stosowane są znieczulenia, które zwiększają komfort zabiegu.

 

Efekty zabiegu

 

Metoda piórkowa daje najbardziej naturalny, subtelny efekt. Dorysowane włoski są cienkie, świetnie imitują te prawdziwe. Wygląd brwi po makijażu permanentnym wykonanym metodą włoskową jest bardzo zbliżony.

 

Trwałość

 

Z racji tego, iż w przypadku metody włosa, pod skórę dostaje się więcej pigmentu, jest ona trwalsza od microbladingu. W pierwszym przypadku, efekt utrzymuje się od 2 do 3 lat, w drugim – od roku do 2 lat.

 

Cena

 

Który z zabiegów jest tańszy? Zdecydowanie korzystniej wypada tutaj microblading, którego cena może być nawet dwa razy niższa od metody włosa. Różnica wynika między innego z kosztów, jakie salon kosmetyczny musi ponieść zaopatrując się w specjalistyczne urządzenie do mikropigmentacji niezbędne przy zabiegach wykonywanych metodą włoskową.

Co wybrać dla siebie?

Makijaż permanentny brwi wykonany metodą piórkową będzie idealny dla kobiet, które cenią sobie naturalny wygląd. Ten sposób dedykowany jest również paniom posiadającym jasne, rzadkie brwi. Microblading nada brwiom gęstości i wyrazistości. Z tego zabiegu zadowolone będą także osoby, które chcą wyglądać pięknie bez konieczności wykonywania codziennego make’upu i jednocześnie nie chcą tracić czasu na zabiegi o krótkotrwałym efekcie (jak henna). Jeśli jesteś gotowa na małoinwazyjny, praktycznie bezbolesny zabieg i masz świadomość, że makijaż trzeba będzie poprawić po upływie roku lub dwóch latach, nie wahaj się dłużej!

Metoda włoskowa będzie idealna dla pań, które oczekują trwalszego efektu i są gotowe na wyższe koszty. Zabieg ten umożliwia także odbudowę ubytków w łuku brwiowym, np. po urazach lub całkowitą odbudowę brwi po chemioterapii.

 

Kraków

W Magia Day SPA w Krakowie wykonujemy makijaż permanentny brwi metodą piórkową, czyli microblading. Serdecznie zapraszamy na konsultacje, podczas których odpowiemy na wszelkie pytania, dobierzemy odpowiedni kształt oraz kolor brwi

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *