Jak długo się utrzymuje makijaż permanentny?

Chcesz mieć piękne, gęste i wyraziste brwi albo podkreślone oczy, bez potrzeby codziennego malowania się? Być może makijaż permanentny to rozwiązanie dla Ciebie.

W poniższym poradniku odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania związane z tym zabiegiem i obalamy mity. Dowiedz się, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny oraz jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.

 

Co to jest makijaż permanentny?

 

Jest to zabieg upiększający polegający na wprowadzeniu pod skórę metabolicznie obojętnych granulek pigmentu pochodzenia naturalnego. Wykonuje się go w celu zamaskowania niedoskonałości oraz podkreślenia atutów urody. Najczęściej makijaż permanentny stosowany jest w okolicach oczu, brwi i ust. Z racji tego, iż z czasem barwnik blednie, zabieg należy powtarzać.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

 

Makijaż permanentny w dyskretny sposób tuszuje niedoskonałości. Można dzięki niemu skorygować kształt ust – wyrównać je, nieco powiększyć lub wzmocnić ich kolor. Zabieg ten stanowi także świetny sposób na poprawienie wyglądu brwi, które często są niesymetryczne, rzadkie lub zbyt cienkie, a także podkreślenie konturu oczu. Kreski na górnych powiekach u nasady rzęs są niemal niewidoczne, ale sprawiają, że oczy wydają się większe. Makijaż permanentny adresowany jest nie tylko do kobiet chcących ułatwić sobie codzienny make-up bądź cierpiących na alergie związane z kosmetykami. To także idealne rozwiązanie dla osób uprawiających sporty wodne, planujących długi wyjazd lub pobyt w szpitalu. Zabieg jest także ratunkiem dla kobiet pozbawionych brwi czy rzęs w wyniku stosowania chemioterapii.

 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

 

Wprowadzony pod naskórek barwnik, z biegiem czasu zaczyna blednąć. Najlepszy efekt makijażu permanentnego oczu i ust utrzymuje się od 2 do 4 lat. Jeśli chodzi o brwi, jest on nieco mniej trwały. Zazwyczaj, zabieg należy powtórzyć po upływie 2 lat. W przeciwnym razie, trzeba się liczyć z tym, że ślady barwnika będą widoczne przez kilka lat. Warto także wziąć pod uwagę, iż trwałość zabiegu zależy od bardzo wielu czynników, takich jak: rodzaj skóry, styl życia, higiena i stan zdrowia. Każda skóra inaczej reaguje na pigment, złuszcza się w innym tempie. Częsta ekspozycja na słońce i korzystanie z solarium przyspiesza proces odnowy naskórka, co skutkuje skróceniem czasu utrzymywania się efektu zabiegu na twarzy.

 

Jak się przygotować do zabiegu?

 

W pierwszej kolejności, podczas konsultacji w salonie kosmetycznym, należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Infekcje, stany zapalne, ciąża, świeże blizny uniemożliwiają wykonanie makijażu permanentnego. Gdy ogólny stan zdrowia nie stoi na drodze do poddania się zabiegowi, dobrze jest przedyskutować razem z linergistką oczekiwania i preferencje, aby efekt zabiegu był jak najbardziej do nich zbliżony. Co najmniej tydzień przed oddaniem się w ręce kosmetyczki, należy wstrzymać się z depilacją (w przypadku planowanej korekty brwi) i stosowaniem silnych toników oraz kremów. Warto pić dużo wody oraz przyjmować witaminę C. Bardzo istotne jest także, aby w dniu zabiegu nie zażywać leków oraz substancji rozrzedzających krew (takich jak: aspiryna, ibuprofen, alkohol czy kawa).

 

Makijaż permanentny Kraków

 

W Magia Day SPA w Krakowie wykonujemy makijaż permanentny brwi metodą piórkową, czyli microblanding. Zabieg poprzedzony jest zawsze konsultacjami, podczas których wykonujemy szczegółowy rysunek brwi oraz dobieramy odpowiedni pigment. Jeśli marzysz o pełniejszych i wyrazistych brwiach, które będą stanowić piękną oprawę dla Twoich oczu, zapraszamy do naszego salonu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *