Gojenie brwi po makijażu permanentnym – garść faktów

Aby móc cieszyć się idealnym wyglądem naszych brwi jak najdłużej, należy w odpowiedni sposób zadbać o nie po zabiegu. Prawidłowe gojenie brwi po makijażu permanentnym oraz właściwa pielęgnacja skóry to klucz do sukcesu.

Makijaż permanentny brwi to zabieg, który optycznie zagęszcza włosy w łuku brwiowym, a także pozwala skorygować jego kształt. Wykonuje się go przy użyciu igły bądź różnego rodzaju ostrzy (metoda piórkowa), za pomocą których pod skórę wprowadzany jest metabolicznie obojętny pigment pochodzenia naturalnego. Efektem prawidłowo wykonanego zabiegu są piękne, gęste brwi, podkreślające rysy twarzy oraz uwydatniające jej największe zalety.

Brwi po zabiegu

Gojenie brwi po makijażu permanentnym jest procesem wymagającym od osoby, która zdecydowała się na zabieg, dużo cierpliwości. Zaraz po zabiegu skóra wokół łuku brwiowego może być lekko zaczerwieniona, jednak po kilku godzinach powinna wrócić do normy. W pierwszej dobie, gojeniu towarzyszy uczucie swędzenia, ciągnięcia. Barwa makijażu permanentnego jest dosyć intensywna, a przez kolejne dni staje się jeszcze ciemniejsza. Po około 3 dniach następuje złuszczanie się naskórka, a wraz z nim wyłuszcza się 40-50% barwnika. W miejscu pigmentacji pojawiają się małe strupki, które odpadają stopniowo przez mniej więcej tydzień. Bardzo ważne jest, aby na tym etapie nie dotykać i nie moczyć pigmentowanego miejsca. Kiedy strupki odpadną, kolor brwi jest znacznie jaśniejszy, przez kolejne tygodnie będzie się stabilizował. Po 28 dniach od zabiegu wskazana jest ponowna wizyta u linergistki, podczas której zostanie podjęta decyzja o ewentualnej korekcie makijażu, czyli dopigmentacji.

 

Ile trwa gojenie brwi po makijażu permanentnym?

 

Gojenie brwi po makijażu permanentnym trwa 2 tygodnie. W tym czasie skóra złuszcza się, pojawiają się niewielkie strupki. Nie wolno ich jednak odrywać, podobnie jak złuszczającego się naskórka. W ten sposób można bowiem uszkodzić makijaż i narazić się na powstanie blizn. Przez następne 2 tygodnie, pozostający pod skórą pigment, stabilizuje się, agreguje i rozwija swoją barwę. Dopiero po 4 tygodniach od zabiegu wskazana jest ponowna wizyta w salonie kosmetycznym i wykonanie ewentualnej korekty.

 

Gojenie brwi po makijażu permanentnym, a pielęgnacja

 

Piękne brwi po makijażu permanentnym to wynik prawidłowego gojenia oraz właściwej pielęgnacji skóry. Oczywiście efekt końcowy zależy także od takich czynników jak biochemia skóry czy rodzaj cery, jednak są one od nas niezależne. Po zabiegu należy bezwzględnie stosować się do zaleceń linergistki i używa tylko poleconych przez nią kosmetyków. Stosowanie mydła i innych preparatów jest wysoce niewskazane..

 

Przez okres minimum 3 tygodni rezygnujemy z korzystania z sauny, solarium oraz kąpieli słonecznych. Jeśli planujesz wyjazd do ciepłych krajów, wstrzymaj się z zabiegiem do czasu powrotu bądź wykonaj go odpowiednio wcześnie..

 

Magia Day SPA Kraków

 

W Magia Day SPA wykonujemy makijaż permanentny brwi metodą piórkową (włoskową) – microblading. To idealny sposób na zagęszczenie i poprawienie kształtu brwi bez efektu ich przerysowania. Po procesie gojenia brwi wyglądają całkowicie naturalnie i po prostu pięknie! Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a jego efekt utrzymuje się nawet do 2 lat. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu podczas codziennego make-upu i cieszyć się piękną oprawą oczu, koniecznie skorzystaj z naszej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *