Medycyna estetyczna – Q&A vol.1.

Bardzo często medycyna estetyczna błędnie kojarzona jest ze skalpelem i długą rekonwalescencją. Tymczasem zabiegi w ramach tej specjalizacji charakteryzują się niewielką inwazyjnością i długotrwałymi efektami.

Obecnie, na całym świecie wykonuje się około 20 mln zabiegów rocznie, z czego ponad 85% bez naruszania struktury skóry. Postanowiliśmy w kilku artykułach rozprawić się z najpopularniejszymi mitami związanymi z medycyną estetyczną i przybliżyć naszym Czytelnikom jej najważniejsze zalety. Zapraszamy do lektury!

Co to jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest dziedziną ochrony zdrowia ukierunkowaną na profilaktykę starzenia się skóry oraz na działania rekonstrukcyjne mające na celu odtworzenie stanu sprzed tego procesu.

Zabiegi z obszaru medycyny estetycznej wykorzystują małoinwazyjne i bezpieczne techniki, dzięki którym można skutecznie poprawić defekty urody. Za pomocą ingerencji w głębsze warstwy skóry, przy stosunkowo niewielkim obciążeniu organizmu, uzyskuje się lepsze efekty niż po zabiegach kosmetycznych. Jednocześnie nie ma później potrzeby rezygnacji z codziennych aktywności, jak w przypadku procedur z obszaru chirurgii plastycznej.

Główne obszary działania medycyny estetycznej:

 • Usuwanie widocznych oznak starzenia się skóry
 • Poprawa stanu, napięcia, kolorytu skóry ciała i twarzy
 • Usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki
 • Profilaktyka (np. usuwanie pieprzyków, zamykanie naczynek)

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

W polskim systemie kształcenia nie istnieje specjalizacja z medycyny estetycznej. Zatem zabiegi z tego obszaru może przeprowadzać każdy lekarz, który samodzielnie dokształca się w tym kierunku – na kursach organizowanych przez producentów urządzeń i preparatów wykorzystywanych podczas zabiegów lub na studiach podyplomowych. W Magia Day Spa w Krakowie zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonego i uznanego specjalistę medycyny estetycznej w Krakowie– dr Krzysztofa Gębczyńskiego.

Na jakie zabiegi medycyny estetycznej po 40 najlepiej się zdecydować?

Wraz z upływem lat, włókna kolagenowe znajdujące się m.in. w skórze stają się coraz bardziej kruche, ubywa lipidów i ceramidów, rozluźnieniu ulega warstwa rogowa naskórka. W efekcie, skóra traci swoją naturalną jędrność i elastyczność. Do pogorszenia jej stanu przyczynia się również tryb życia – stosowanie używek, nadmierne opalanie, zła dieta – to czynniki, które na pewno nie pomogą w utrzymaniu zdrowego, młodego wyglądu. Jeśli dodamy do tego zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety po 40 roku życia (zmniejszenie ilości estrogenu), możemy mówić o sytuacji, w której nasz organizm przegrywa walkę z czasem. Istnieją jednak zabiegi, które proces starzenia wyhamują i zminimalizują jego skutki.

A zatem, które zabiegi szczególnie dedykujemy kobietom 40+?

 • Laserowe usuwanie przebarwień
 • Liposukcja laserowa
 • Nici liftingujące
 • Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
 • Peeling medyczny

Medycyna estetyczna w Krakowie

Magia Day Spa oferuje szeroki wachlarz zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, które przeprowadzane są przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej i członka Polskiego Towarzystwa Medycyny estetycznej – dr Krzysztofa Gąbczyńskiego. Nasze Klientki mogą liczyć na fachową poradę, naturalny efekt zabiegów oraz holistyczne podejście.

Umów się już dziś na wizytę w Magia Day SPA!

*Z kolejnego Q&A o medycynie estetycznej dowiesz się m.in.:

 • jak zlikwidować zmarszczki pod oczami
 • jak wyszczuplić twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *